لوگو جاجیم
89 ایده دکوراسیون زرد و خاکستری در سال 2023

89 ایده دکوراسیون زرد و خاکستری در سال 2023

نویسنده :شهلا اسدی

علاقه شدیدی به تمام حوزه های هنر دارم و تولید محتوا در این زمینه تخصص من است امیدوارم لذت ببرید

همونطور که میدونید سال 2021 از سوی موسسه پنتون رنگ های زرد و خاکستری بعنوان رنگ سال انتخاب شدند و دلیل انتخاب رنگ ها از ویروس کرونا و تاثیر اون در زندگی همه دنیا نشات میگیرد

دکوراسیون زرد و خاکستری 

مساله ای که باید در نظر داشته باشید این رنگ ها رو میشه در هر فضایی و اتاقی بکار برد اما مقدار رنگ و اشباع این رنگ ها مهم هستند نباید بیش از حد فضا رو خفه کرد و در دکوراسیون زرد و خاکستری بهترین حالت استفاده متعادل و کم از رنگ زرد است

بریم 89 ایده دکوراسیون زرد و خاکستری ببینیم

پیج اینستاگرام جاجیم اخبار جدید

رنگ زرد و خاکستری 

رنگ سال 2020 با تمام فراز و نشیب‌هایش در حال اتمام است و زمان آن رسیده تا رنگ سال 2021 را بدانیم. برای سال 2021 دو رنگ را انتخاب شده است. رنگ سیمانی (طوسی بی‌نهایت خنثی) و رنگ آفتابی (زرد درخشان روشن) .

موسسه پنتون طبق روال سال‌های گذشته رنگ سال 2021 را نیز معرفی کرده است هر سال با نزدیک شدن به سال جدید، متخصصین رنگ شناسی در این موسسه تمام اتفاقات، حوادث و محصولات دنیا را بررسی می‌کنند و به دنبال رنگی می‌گردند که بتواند تاثیری موثر و چشمگیر بر جهان بگذارد.

این بررسی‌ها می‌تواند شامل صنعت‌ سرگرمی‌های مختلف و تولیدات فیلم، هنر و هنرمندهای مختلف، صنعت مد و پوشاک، تمام شاخه‌های طراحی، حتی مقصدهای محبوب گردشگری و تحولات اقتصادی فرهنگی جهان باشد. این موسسه تصمیمی بسیار مفید را در زمانی بسیار پیچیده گرفته است تا طراحان مختلف از سراسر دنیا از آن استفاده کنند. این موسسه برای سال 2021 دو رنگ را انتخاب کرده است. رنگ سیمانی (طوسی بی‌نهایت خنثی) و رنگ آفتابی (زرد درخشان روشن) .

ترکیب دو رنگ خاکستری و زرد نمادی از این است که سال 2021 چطور پیش می‌رود و اهمیت همبستگی و کمک به همدیگر را نشان می‌دهد.
این اولین بار است که یک طیف خنثی (طوسی) به عنوان رنگ سال انتخاب شده است و همچنین دومین بار است که دو رنگ همزمان به عنوان رنگ سال انتخاب می‌شود. اولین بار در سال 2016 بود که صورتی کمرنگ و طیف آبی به عنوان یک ترکیب رنگی در سال انتخاب شدند.

چرا رنگ‌های زرد و خاکستری به‌عنوان رنگ شاخص انتخاب شده‌اند؟

با توجه به تأثیر رویداد‌های یک‌ساله جهان بر انتخاب هرساله رنگ سال، بدیهی است که همه‌گیری ویروس کرونا نیز بر این انتخاب تأثیرگذار باشد. ویروس کرونا که در از ابتدای سال ۲۰۲۰ باعث تغییر تمامی مناسبات انسانی، اقتصاد و سیاست دنیا شد، جهان را به کما فروبرد. این کما اولین ثمره‌اش برای بشر یکجانشینی و قرنطینه خانگی بود و او را افسرده کرد.

با توجه به شرایط جهان، در سالی که گذشت، شاید انتخاب رنگ خاکستری بهترین توصیف رنگی از احوال این روزها باشد از طرفی با کشف واکسن کرونا و شروع واکسیناسیون در برخی از کشورها درست در آستانه شروع سال جدید میلادی گویی بارقه امید در جهان حس می‌شود؛ و چه رنگی از رنگ زرد برای نشان دادن این بارقه امید باشد.

رنگ زرد ارتباط مستقیمی با سلامتی و شادی دارد و رنگی از خورشید است و رنگ طوسی نمادی از سنگ‌های ساحل.

رنگ زرد که نمادی از زندگی دوباره است نوید جهانی عاری از کرونا و بازگشت به روزهای گذشته را می‌دهد. این ترکیب رنگ بسیار هوشمندانه انتخاب شده و از طرفی نیز یکی از معدود دفعاتی است که دو رنگ به عنوان ترند سال معرفی می‌شود.

رنگ خاکستری یکی از رنگ‌های محبوب در طراحی مدرن دکوراسیون داخلی است. با توجه به درخشانی رنگ زرد، با ترکیب این دو رنگ می‌توان ترکیب‌های زیبایی خلق کرد.
مثلاً رنگ مبل و بالشتک‌ها یا رنگ پرده‌‌ی خانه یا رنگ دیوارها با ترکیب این دو رنگ فضای زیبایی می‌سازد.

دکوراسیون زرد و خاکستری اتاق

شما میتوانید برای اینکه اتاق خواب خود را به یکی از زیباترین ترکیب رنگ ها که آرامش بخش است همچون دکوراسیون زرد و خاکستری تبدیل کنید میتوانید رنگ دیوارها را به خاکستری روشن تغییر دهید و در عمده جاهایی که رنگ متعادل میخواهید از خود رنگ خاکستری استفاده کنید و برای رنگ زرد میتوانید در روتختی ، کوسن ، اکسسوری کنار تخت استفاده کنید

زرد و خاکستری در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون زرد و خاکستری به عنوان دو رنگ اصلی، کاربرد وسیعی در دکوراسیون داخلی دارد. این دو رنگ در کنار هم به ترکیبات شیک و مدرنی ایجاد می کنند.رنگ زرد، رنگ بسیار شاد و پرانرژی است و باعث روشن شدن و ترکیب با سایر رنگ ها می شود. در دکوراسیون بسیاری از اتاق ها، از جمله اتاق نشیمن، اتاق خواب و کودکان، کاربرد زرد بسیار متداول است. مثلاً، می توانید یک دیوار را با رنگ زرد رنگی کنید، یا از پارچه های زرد رنگ برای پوشش دادن کاناپه یا صندلی استفاده کنید.رنگ خاکستری، رنگ خنثی است و باعث آرامش و صمیمیت در فضا می شود. در دکوراسیون داخلی، این رنگ بسیار محبوب است و غالباً در نمای داخلی بسیاری از خانه ها و ادارات استفاده می شود. برای کاربرد بهتر این رنگ، می توانید از کفپوش، پرده، مبلمان و دیوار در رنگ خاکستری استفاده کنید. برای اتاق خواب، می توانید از ترکیب رنگ زرد و خاکستری در دکوراسیون استفاده کنید. بهتر است برای دیوارها از رنگ خاکستری همراه با جزئیات زرد استفاده کنید. برای مثال، یک دیوار با رنگ خاکستری و کاغذ دیواری یا مبلمان با جزئیات زرد رنگ مانند پوستر یا روانشناسی، پرده ها، پوشش تخت و غیره پوشیده شود.همچنین، اگر قصد دارید رنگ زرد را بسیار زیاد به کار ببرید، بهتر است از رنگ زرد طوسی همراه با رنگ خاکستری استفاده کنید تا بتوانید یک القا باورنکردنی از تعادل و آرامش را در اتاق خود به وجود آورید. 

 این پایین نظراتتون رو بنویسید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3.1/5 - (7 امتیاز)
enemad-logo