مجله دکوراسیون, ایده دکوراسیون, رنگ سال 2021, رنگ ها, زرد خاکستری

89 ایده دکوراسیون زرد و خاکستری در سال 2021

زرد و خاکستری

89 ایده دکوراسیون زرد و خاکستری در سال 2021

همونطور که میدونید امسال از سوی موسسه پنتون رنگ های زرد و خاکستری بعنوان رنگ سال انتخاب شدند و دلیل انتخاب رنگ ها از ویروس کرونا و تاثیر اون در زندگی همه دنیا نشات میگیره

 

زرد و خاکستری رو کجا میشه استفاده کرد ؟

مساله ای که باید در نظر داشته باشید این رنگ ها رو میشه در هر فضایی و اتاقی بکار برد اما مقدار رنگ و اشباع این رنگ ها مهم هستن  نباید بیش از حد فضا رو خفه کرد

 

بریم 89 ایده دکوراسیون زرد و خاکستری ببینیم

پیج اینستاگرام جاجیم هر روز پست آموزشی
رنگ سال 2020 با تمام فراز و نشیب‌هایش در حال اتمام است و زمان آن رسیده تا رنگ سال 2021 را بدانیم. برای سال 2021 دو رنگ را انتخاب شده است. رنگ سیمانی (طوسی بی‌نهایت خنثی) و رنگ آفتابی (زرد درخشان روشن) .

موسسه پنتون طبق روال سال‌های گذشته رنگ سال 2021 را نیز معرفی کرده است هر سال با نزدیک شدن به سال جدید، متخصصین رنگ شناسی در این موسسه تمام اتفاقات، حوادث و محصولات دنیا را بررسی می‌کنند و به دنبال رنگی می‌گردند که بتواند تاثیری موثر و چشمگیر بر جهان بگذارد.

این بررسی‌ها می‌تواند شامل صنعت‌ سرگرمی‌های مختلف و تولیدات فیلم، هنر و هنرمندهای مختلف، صنعت مد و پوشاک، تمام شاخه‌های طراحی، حتی مقصدهای محبوب گردشگری و تحولات اقتصادی فرهنگی جهان باشد. این موسسه تصمیمی بسیار مفید را در زمانی بسیار پیچیده گرفته است تا طراحان مختلف از سراسر دنیا از آن استفاده کنند. این موسسه برای سال 2021 دو رنگ را انتخاب کرده است. رنگ سیمانی (طوسی بی‌نهایت خنثی) و رنگ آفتابی (زرد درخشان روشن) .

ترکیب دو رنگ خاکستری و زرد نمادی از این است که سال 2021 چطور پیش می‌رود و اهمیت همبستگی و کمک به همدیگر را نشان می‌دهد.
این اولین بار است که یک طیف خنثی (طوسی) به عنوان رنگ سال انتخاب شده است و همچنین دومین بار است که دو رنگ همزمان به عنوان رنگ سال انتخاب می‌شود. اولین بار در سال 2016 بود که صورتی کمرنگ و طیف آبی به عنوان یک ترکیب رنگی در سال انتخاب شدند.

چرا رنگ‌های زرد و خاکستری به‌عنوان رنگ شاخص انتخاب شده‌اند؟

با توجه به تأثیر رویداد‌های یک‌ساله جهان بر انتخاب هرساله رنگ سال، بدیهی است که همه‌گیری ویروس کرونا نیز بر این انتخاب تأثیرگذار باشد. ویروس کرونا که در از ابتدای سال ۲۰۲۰ باعث تغییر تمامی مناسبات انسانی، اقتصاد و سیاست دنیا شد، جهان را به کما فروبرد. این کما اولین ثمره‌اش برای بشر یکجانشینی و قرنطینه خانگی بود و او را افسرده کرد.

با توجه به شرایط جهان، در سالی که گذشت، شاید انتخاب رنگ خاکستری بهترین توصیف رنگی از احوال این روزها باشد از طرفی با کشف واکسن کرونا و شروع واکسیناسیون در برخی از کشورها درست در آستانه شروع سال جدید میلادی گویی بارقه امید در جهان حس می‌شود؛ و چه رنگی از رنگ زرد برای نشان دادن این بارقه امید باشد.

رنگ زرد ارتباط مستقیمی با سلامتی و شادی دارد و رنگی از خورشید است و رنگ طوسی نمادی از سنگ‌های ساحل.

رنگ زرد که نمادی از زندگی دوباره است نوید جهانی عاری از کرونا و بازگشت به روزهای گذشته را می‌دهد. این ترکیب رنگ بسیار هوشمندانه انتخاب شده و از طرفی نیز یکی از معدود دفعاتی است که دو رنگ به عنوان ترند سال معرفی می‌شود.

رنگ خاکستری یکی از رنگ‌های محبوب در طراحی مدرن دکوراسیون داخلی است. با توجه به درخشانی رنگ زرد، با ترکیب این دو رنگ می‌توان ترکیب‌های زیبایی خلق کرد.
مثلاً رنگ مبل و بالشتک‌ها یا رنگ پرده‌‌ی خانه یا رنگ دیوارها با ترکیب این دو رنگ فضای زیبایی می‌سازد.

دوستان عزیزم این پایین نظراتتون رو بنویسید واسه نویسنده 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *