مجله دکوراسیون, رنگ ها, سبک زندگی

آموزش نقاشی و رنگ آمیزی پله ها به صورت رنگین کمان

رنگ آمیزی پله رنگین کمان

راه پله ها از جمله فضاهایی از خونه هستند که کمتر موردتوجه قرار میگیرند و احتمالا فکری برای قشنگ تر شدنش نکرده ایم امروز در این مقاله آموزشی قصد داریم تا شما را نحوه رنگ آمیزی راه پله های رنگین کمانی آشنا کنیم چون یکی از راه های جالب و جذاب برای تغییر دکوراسیون داخلی خونه بشمار میاد

تازگی ها پله های خونمون رو رنگ آمیزی کردم و یه پروژه جذاب برای آخر هفته شد و من هم عاشق جلوبردن این پروژه شدم دوستم بهم کمک کرد تا رنگ ها رو انتخاب کنم ما دنبال رنگ های جیغ نبودیم و دوست داشتیم تا آروم و ملو باشه همچنین اونها رو از میان رنگ های گرم انتخاب کردیم ما در این پروژه 13 تا پله را نقاشی کردیم وقتی در را باز میکنی رنگ ها شما را به سمت بالا هدایت میکنند ، واقعا وسوسه انگیز شده .

راه پله ساده قبل از رنگ آمیزی
راه پله ساده قبل از رنگ آمیزی

قبل از رنگ آمیزی پله ها

در اینجا پله های ساده  رو میبینیم که هنوز نقاشی و رنگ آمیزی نشده است ، ما باید قبل از رنگ آمیزی و نقاشی پله ها تمام سوراخ ها و برجسنگی ها و خط و خش ها رو صاف کرده و سمباده میزدیم تا بتونیم با بتونه زدن سطحی صاف داشته باشیم . از آن جایی که کف های پله ها را چند سال پیش تعمیر کردیم رنگ سفید تمام جزئیات معیوب و زشت رو نشون میده.

یک قدم تا ثروت پایدار 

از طریق تولید و فروش در جاجیم

فروش محصولات دکوراسیون و صنایع دستی و مبل در جاجیم
انتخاب سمپل جهت رنگ آمیزی پله ها
انتخاب سمپل جهت رنگ آمیزی پله ها

لوازم مورد نیاز برای نقاشی و رنگ آمیزی پله ها چیست ؟

لوازم :

  • نمونه یا سمپل رنگ ( روی یک سطح نازک رنگ کنید و روی هر پله بزارید )
  • بتونه ( رنگ جهت پر کردن و صاف نمودن )
  • کاغذ سنباده نقاشی ( ریز باشه )
  • قلم موی رنگ آمیزی
  • نوار چسب نقاشی ( جهت تمیز  درآوردن لبه ها )
اولین مرحله قبل از شروع نقاشی

از اونجایی که من آدم بصری هستم و اکثر چیزها رو باید با چشم ببینم و لمس کنم قبل از هر اقدامی و خرید رنگ ها در مرحله اول سمپل های رنگی را تهیه کردم و روی هر پله گذاشتم تا از روند کار نقاشی و انتخاب رنگ ها مطمئن بشم تا قبل از اینکه زمان زیادی صرف آن کار بکنم از نتیجه کار مطمئن باشم بالاخره باید زمان بگذاریم و زحمت بکشیم حیف نیست این همه وقت بگذاریم آخرش هم نتیجه دلخواه نباشه ؟!!

بتونه زدن قبل از شروع رنگ آمیزی پله ها
بتونه زدن قبل از شروع رنگ آمیزی پله ها

بتونه کاری قبل از رنگ آمیزی پله ها

مرحله دوم : پس از پاکسازی و سنباده زدن پله ها در مرحله اول و صاف کردن سطوح میریم سراغ بتونه زدن و پر کردن سوراخ ها و فرو رفتگی های پیشانی پله ها ، بعد از اینکه بتونه خشک شد دوباره باید عمان سطوح را دوباره سنباده زده و صاف و یکدست کنیم. این کارها بیشتر از آنچه تصور میکردم طول کشید و راستشو بخواهید بیششتر از رنگ آمیزی پله ها سرگرم کننده تر و پرکارتر بود. اگر کار سنباده و بتونه زدن پله های شما هم زیاد باشه اینو بگم که کار سختی پیش رو دارید ، نترسید زیادم سخت نیست.

 

استفاده از نوار چسب برای رنگ آمیزی پله ها

نوار چسب برای تمیزکاری در نقاشی راه پله

مرحله سوم :

نواحی که رنگ آمیزی لازم هست باید با نوار چسب مخصوص نقاشی آماده کنید تا موقع رنگ آمیزی پله ها لبه های کار تمیز دربیاد و اطرافش رنگی نشه

یه نکته مهم بگم که اگه پله های شما مثل من رنگش سفید نیست حتما قبل از نوار چسب زدن اونها رو به رنگ سفید دربیارید چون اگر لایه زیر کار رنگ تیره باشه اونوقت رنگهایی که روی کار میزنید خودشون رو نشون نمیدن و شاید رنگ مرده به نظر برسند

نحوه رنگ آمیزی راه پله رنگین کمان
نحوه رنگ آمیزی راه پله رنگین کمان

نحوه رنگ آمیزی پله های رنگین کمانی

مرحله چهارم :

از بالا به پایین شروع کردم فقط پیشانی پله ها رو رنگ آمیزی کردم و دقت کنید چون به دو لایه رنگ نیاز داشتم بهمین خاطر دو دست رنگ زدم ، دست اول را روز اول تمام کردم و روز دوم شروع کردم دست دوم را رنگ آمیز کنم ، من چهار تا قلم موی داشتم و مجبور میشدم تا اونها رو زود زود تمیز کنم و اینکار وقت زیادی میبرد ، این پروژه من دو روز طول کشید تا تمام بشود.

 

پس از اینکه رنگ ها خشک شدند نوارچسب ها را بکنید و جاهایی که مقدار کوچیکی رنگ نشده و جامانده اند با یک قلم موی کوچک با رنگ نقاشی کنید تا پر بشود.

رنگ های لازم برای نقاشی و رنگ آمیزی پله ها

در اینجا رنگهایی که من استفاده کردم ، از بالا به پایین است:

میتونید تو اینترنت جستجو کنید و رنگش رو ببینید

Best in Show N550-3

Big Surf M460-3

Summer Dragonfly M440-4

Pesto Paste S370-5

Chilled Wine M310-5

Honey Nougat S250-3

Trick or Treat M220-4

California Coral M190-4

Priceless Coral M180-4

Indian Summer M170-5

Tea Room S150-2

Bubble Shell S160-3

Red Clover S150-4

 

 

نتیجه گیری :

شما در این مقاله آموزشی جاجیم به صورت گام به گام با نحوه رنگ آمیزی پله ها آشنا شدید و مراحل کار را یاد گرفتید و در آخر شما میتونید پله های خانه خودتان را براحتی رنگ آمیزی کنید

تدوین توسط فروشگاه اینترنتی جاجیم صورت گرفته است

منبع آموزش : 

Credits // Author and Photography: Emma Chapman. Photos edited with A Color Story Desktop.
 

این مطالب رو هم از دست نده!

اگر این مطلب برات مفید بود با دوستات به اشتراک بزار

نظرت رو کامنت کن پایین

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *